Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Kdo jsme

Rozumět svému lékaři, chápat výsledky testů, jednoduše vyhledávat informace o zdraví, pochopit je a umět je využít ke zlepšení svého zdraví…to je přání snad každého člověka.
Naším cílem je pomoci vám na cestě k jeho splnění.

Založení ústavu Zdravotní gramotnost národa

12. 12. 2014 vznikla nezisková organizace Zdravotní gramotnost národa, z.ú.,
Prof. MUDr. Jaroslav Racek, DrSc., člen správní rady, stručně popisuje hlavní činnost ústavu: „Chceme všemi dostupnými prostředky provádět osvětovou a edukační činnost zaměřenou zejména na zdravotní prevenci. Rádi bychom organizovali semináře, workshopy a různé akce cílené na zvyšování zdravotní gramotnosti. Je velmi důležité posilovat schopnosti národa rozhodovat o svém zdraví i o životě, zvyšovat jeho sebedůvěru a důstojnost.“

Zdravotní gramotnost osvobozuje

Znát, chápat a rozumět dává možnost přijímat správná rozhodnutí. S dostatečným přísunem důvěryhodných informací lidé budou znát význam zdravého životního stylu, nebudou zanedbávat preventivní prohlídky u lékaře a v případě vlastních zdravotních problémů nebudou odkládat vyšetření. Zdravotně gramotný člověk má mnohem větší šanci na šťastný život ve zdraví.

 

„Zdraví máte ve svých rukou a je jen na vás, jak svou příležitost uchopíte.“

 

Kontakt: email:info@zdravotnigramotnost.info
Hlavní informační garant: www.laboratornitesty.cz
Zde můžete získat detailní informace o nemocech, o způsobu jejich vyšetření, o screeningu v různých obdobích života. Vše přehledně zpracováno lékaři a specialisty v daném oboru, bez komerčních zájmů a diktátů.