Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Články


Odběry při respiračních chorobách

Odběry při respiračních chorobách

9.2.2019 | Zdravotní gramotnost národa
Při typických příznacích respiračních onemocnění lékaře obvykle nenavštívíme a snažíme se vyléčit sami. Pokud se náš stav nezlepšuje a běžné léky nezabírají, přece jen se do ordinace vypravíme. Lékař při vyšetření zhodnotí nález v kr ... číst celý článek »
Srdeční selhání. Epidemie 21. století.

Srdeční selhání. Epidemie 21. století.

16.1.2018 | Zdravotní gramotnost národa
Nechápete proč, ale najednou se vám začínají tvořit otoky kolem kotníků, nemůžete popadnout dech ani při malé námaze, jste unavení a bez energie. Přemýšlíte o dietě, cvičení, ale vážné zdravotní problémy vám ani nepřijdou na mysl. Češi si v souvislosti se srdečním selháním nejčastě ... číst celý článek »
Vysoký krevní tlak. Nebolí, ale škodí.

Vysoký krevní tlak. Nebolí, ale škodí.

19.5.2016 | Zdravotní gramotnost národa
Možná vám lékař vysoký tlak naměřil, doporučil léčbu, ale vám se nechce brát prášky. Anebo o něm stále nevíte. Vysoký krevní tlak se vůbec nemusí projevovat a přitom tiše vyčkávat na svoji příležitost. Neléčený nebo špatně léčený krevní tlak může závažným způsobem poškodit ledviny nebo srdce a př ... číst celý článek »
Mám celiakii. Co budu jíst?

Mám celiakii. Co budu jíst?

18.10.2015 | Zdravotní gramotnost národa
První, co nás napadne při zjištění diagnózy CELIAKIE. Do této doby jsme si život bez chleba, rohlíků a koláčů vůbec nedovedli představit. Teď si nedáme ani chleba, ale ani v běžné restauraci omáčku, dortík a v obchodě budeme na každém výrobky pečlivě číst složení. Lepek je totiž i v mnoha doc ... číst celý článek »
není přiložen žádný obrázek

Infarkt. Jednejte okamžitě!

25.8.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Máme ve srovnání se světem skvělý systém kardiovaskulární péče. Přesto mnozí umírají na infarkt ne kvůli jeho závažnosti, ale protože čekají, jestli „to samo nějak nepřejde“. (Výňatky z článku redaktorky Zdeny Lackové vydaného v příloze Mf Rodina Dnes) ... číst celý článek »
Předchozí
2
...
Další