Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Články


Je možné vyhnout se biopsii prostaty?

Je možné vyhnout se biopsii prostaty?

2.2.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Karcinom prostaty patří k nejčastějším zhoubným onemocněním u mužů. Je jednou z nejčastějších příčin úmrtí, zejména u mužů ve věku nad 50 let. Biopsie prostaty je invazivní zákrok, při kterém se odebírá vzorek tkáně prostaty k histologickému rozboru. Ten spočívá v důkladném proz ... číst celý článek »
Léto ve víru sexu. Těšíte se?

Léto ve víru sexu. Těšíte se?

2.2.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Nabízí se i otázka „Bojíte se?“   Než se vrhnete do víru zábavy, nabízíme jedno malé zamyšlení.   Kapavka, syfilis, AIDS, hepatitida, chlamydie… jestli si myslíte, že tyto nemoci patří jen prostitutkám a homosexuálům, jste na velkém omylu. Vedoucí ... číst celý článek »
není přiložen žádný obrázek

Můj kamarád je nezodpovědný diabetik. A co ten váš?

2.2.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Autentický rozhovor   Ani jsem to nevěděla, až jednou při dlouhém výletě do hor zkolaboval. Zbledl, začal se potit a třásly se mu neuvěřitelně ruce. Když po mě chtěl rychle cukr nebo nějakou čokoládu, pochopila jsem. Pavel je diabetik.   A proč vám ... číst celý článek »
není přiložen žádný obrázek

Chcete ovlivnit IQ svého dítěte?

23.1.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Nechte si vyšetřit štítnou žlázu Toužíte otěhotnět nebo jste čerstvě těhotná. Moc se na miminko těšíte a přejete si, aby bylo inteligentní po vás a nejlépe ještě inteligentnější. Víte, že to opravdu můžete ovlivnit ještě před jeho narozením? Musíte však jednat okamžitě! Co mám ... číst celý článek »
Únava nemusí být z přepracovanosti

Únava nemusí být z přepracovanosti

20.1.2015 | Zdravotní gramotnost národa
„Já jsem tak strašně unavená!“ slyším skoro obden od maminky mého manžela (slovo tchýně nepoužívám, protože ji mám ráda). Když byly děti malé, vždy mi ochotně pomáhala a hlídání o víkendech nebyl nikdy žádný problém. Ale slovo únava jsem od ní nikdy neslyšela. Úžasnou energii jsem Tamarce ... číst celý článek »
Předchozí
...
5