Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Články


není přiložen žádný obrázek

Nejčastější otázky

15.7.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Odpovídá MUDr. Hana Vítková, III. Interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy 1) Jaké jsou nejčastější příznaky při snížené i zvýšené funkci štítné žlázy? K nejčastějším příznakům snížené fu ... číst celý článek »
Myslíte si, že se žen infarkt netýká?

Myslíte si, že se žen infarkt netýká?

26.6.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Kolik znáte ve svém okolí žen, které zemřely na infarkt? Možná že žádnou. Ale jak je to možné, když statistiky uvádějí, že v České republice v roce 2012 zemřelo na nemoci oběhové soustavy 53,8 % žen oproti 44,3 % mužů? A zároveň je tento zdravotní problém v současné době nejčastější příčinou úmrt ... číst celý článek »
Jak nám pomáhají enzymy

Jak nám pomáhají enzymy

21.5.2015 | Zdravotní gramotnost národa
V POSLEDNÍCH LETECH ZAŽÍVÁ LÉČBA ENZYMY VELKÝ BOOM. ZE VŠECH STRAN SE NA NÁS VALÍ NEJRŮZNĚJŠÍ REKLAMY, KTERÉ SLIBUJÍ DOSLOVA ZÁZRAKY. JE TO OPRAVDU TAKOVÁ LÉČEBNÁ BOMBA, JAK SE ŘÍKÁ, NEBO JE TO JEN PLACEBO?   ... číst celý článek »
Máte vysoký cholesterol? Myslete na to, co jíte!

Máte vysoký cholesterol? Myslete na to, co jíte!

2.4.2015 | Zdravotní gramotnost národa
ZJISTILI VÁM PŘI NÁHODNÉM VYŠETŘENÍ VYŠŠÍ HLADINU CHOLESTEROLU? PAK VÁM TAKY JISTĚ ŘEKLI, ŽE JE NAMÍSTĚ ZMĚNIT JÍDELNÍČEK A ZAČÍT SE TROCHU VÍC STARAT OSVÉ ZDRAVÍ. VÍTE, CO VŠECHNO BYSTE MĚLI DĚLAT PRO TO, ABY BYL VÁŠ CHOLESTEROL V NORMĚ?   ... číst celý článek »
Tajemství zkumavek

Tajemství zkumavek

24.2.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Odebrali vám krev, rozbory z ní o vás leccos zjistily, ovšem papírek s výsledky, který držíte v ruce, by klidně mohl být napsaný v čínštině - ničemu z těch záhadných pojmů a zkratek nerozumíte. Pokud pak u některých z tajemných hodnot najdete vykřičník, který varuje, že čehosi máte moc, nebo ... číst celý článek »
Předchozí
3
Další