Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Aktuality a zajímavosti


Den boje proti rakovině

Den boje proti rakovině

4.2.2016 | Zdravotní gramotnost národa
Projekt LabTestsOnline pomáhá i VÁM. Bojovat proti rakovině se dá různými způsoby, ale nejúčinnější je použít vlastní rozum a pokud možno se boji z blízka vyhnout. K tomu potřebujete informace a chuť starat se o své zdraví. 4. února si připomínáme DEN BOJE PROTI RAKOVINĚ. Na ... číst celý článek »
Světový den osteoporózy

Světový den osteoporózy

18.10.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Světový den osteoporózy připadá každoročně na 20. října. Cílem je upozornit na problematiku onemocnění osteoporózou a seznámil veřejnost s možnostmi prevence a léčby nemoci. Osteoporóza postihuje významnou část populace. Způsobuje řídnutí kostí, které stárnutím ztrácejí pevnost a pružnost ... číst celý článek »
Citlivější testy odhalí infarkt

Citlivější testy odhalí infarkt

26.6.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Intenzivní bolest na hrudi zasahující do rukou a zad, typické příznaky infarktu myokardu. Ale co když je nemám? Co když se mi jen špatně dýchá, pálí mne žáha a bolí břicho? Otec zemřel na infarkt a já se teď bojím. V těchto situacích je velmi důležité riziko infarktu nepodceňovat a vyhled ... číst celý článek »
není přiložen žádný obrázek

Založení ústavu Zdravotní gramotnost národa

19.1.2015 | Zdravotní gramotnost národa
12. prosince 2014 byla založena nezisková organizace Zdravotní gramotnost národa, z.ú., která si klade za cíl podporovat u veřejnosti schopnosti získávat, interpretovat a rozumět základním zdravotním informacím, službám a dovednosti využít takové informace a služby ke zlepšení zdraví. Pře ... číst celý článek »
Konečně lepší zprávy

Konečně lepší zprávy

18.1.2015 | Zdravotní gramotnost národa
Podle Českého statistického úřadu umíráme v ČR méně na nemoci oběhového systému a zhoubné novotvary. Rozdíly jsou sice malé, ale mohou svědčit o tom, že prevence a osvěta konečně nesou své ovoce! V roce 2013 zemřelo v ČR nejvíce lidí na nemoci oběhového systému, což je ch ... číst celý článek »
Předchozí
...
11