Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Aktuality a zajímavosti


Nová brožura: Včasné odhalení rakoviny děložního čípku

Nová brožura: Včasné odhalení rakoviny děložního čípku

20.2.2022 | Zdravotní gramotnost národa
Rakovina děložního čípku je celosvětově čtvrté nejčastější nádorové onemocnění u žen. Pomocí HPV DNA testu lze naopak spolehlivě zjistit, zda v těle máte infekci HPV, která může představovat riziko rozvoje rakoviny děložního čípku. Přinášíme novou brožuru pro lékaře a pro každou ženu. ... číst celý článek »
Superimunita COVID, záhada současné pandemie

Superimunita COVID, záhada současné pandemie

20.10.2021 | Zdravotní gramotnost národa
Lidé, kteří se dříve uzdravili z COVID-19, mají po očkování silnější imunitní odpověď než ti, kteří nikdy nebyli infikováni. Vědci se snaží zjistit proč. 14. října 2021 www.nature.com Vědci doufají, že zmapováním rozdílů mezi imunitní ochranou, která pochází z infekce a vakcin ... číst celý článek »
Srdeční selhání

Srdeční selhání

15.10.2021 | Zdravotní gramotnost národa
Češi si v souvislosti se srdečním selháním nejčastěji vybaví infarkt, arytmii, anginu pectoris. Srdeční selhání jim nic neříká, a přitom s ním žije v ČR přes 200 tisíc pacientů. A ještě velké množství těch, kteří o svém onemocnění nevědí. V tomto případě je nejdůležitější včasná diagnostika, kter ... číst celý článek »
Alzheimerova nemoc. Mám se nechat vyšetřit?

Alzheimerova nemoc. Mám se nechat vyšetřit?

21.9.2021 | Zdravotní gramotnost národa
 „Zase jsi zapomněl nakoupit, ty už snad máš Alzheimera.“ Neslyšeli jste doma někdy podobná slova? Rodina se pozastavuje nad vašimi výpadky paměti, ale vy se cítíte naprosto v pořádku. Sice občas zapomenete jména kolegů a známých, ale to se snad děje každému…uklidňujete se, ale pochybno ... číst celý článek »
Laboratoře neevidují žádný případ chřipky.

Laboratoře neevidují žádný případ chřipky.

28.4.2021 | Zdravotní gramotnost národa
V České republice v rámci sítě laboratoří spolupracujících s NRL pro chřipku a nechřipkové respirační viry nebyl v sezoně 2020-2021 zaznamenán jediný pozitivní záchyt viru chřipky. Zveřejněno SZÚ 20. dubna 2021 Aktivita chřipky zůstává od začátku sezony až do současnosti na základní, zc ... číst celý článek »
Předchozí
2
...
Další