Nezisková organizace pro vaši lepší informovanost

Aktuality a zajímavosti


Virová epidemie v Číně

Virová epidemie v Číně

24.1.2020 | Zdravotní gramotnost národa
V prosinci 2019 se ve městě WU-Chan v Číně objevilo několik případů zápalu plic. Virus neodpovídal žádnému jinému známému viru, což vyvolalo velké obavy. U neznámého viru je velmi nebezpečné to, že nevíme, jaký vliv má na lidi. Dne 9. ledna 2020 oznámilo čínské centrum ... číst celý článek »
Prozradí krev rakovinu?

Prozradí krev rakovinu?

19.12.2019 | Zdravotní gramotnost národa
Krev je nesmírně zajímavá tekutina a laboratorními testy se z ní dá zjistit spousta věcí. Pro větší informovanost může pomoci portál Lab Tests Online? Co je možné z krve zjistit? Vyšetřením krve se dají zjistit choroby krve, tedy hematologická onemocnění, ale i ř ... číst celý článek »
Webovým stránkám Lab Tests Online CZ byl znovu udělen HONcode

Webovým stránkám Lab Tests Online CZ byl znovu udělen HONcode

31.10.2019 | Zdravotní gramotnost národa
Mezinárodnímu zdravotnickému portálu Lab Tests Online CZ můžete stále důvěřovat. Jedním z nejužitečnějších ukazatelů věrohodnosti je právě HONcode, který vydává švýcarská organizace pro oblast medicínských informací na internetu. Pokud má web toto logo, máte záruku, že dodržuje jas ... číst celý článek »
Kolika let se podle statistiků dožijí vaše děti?

Kolika let se podle statistiků dožijí vaše děti?

2.10.2019 | Zdravotní gramotnost národa
Pokud se dívky narodily mezi roky 2014 - 2018, mohou očekávat délku života průměrně o 5,9 roku vyšší než muži narození ve stejném období.  V jaké okrese se žije nejdéle? A v jakém naopak nejkratší dobu? To si můžete přečíst v přiloženém dokumentu, který zpracoval Český statistický ... číst celý článek »
Chlamydie

Chlamydie

2.10.2019 | Zdravotní gramotnost národa
Nejrozšířenější pohlavní nemoc může být bez příznaků Testy napovědí „Spolehlivá diagnostika je možná jen na podkladě přímého průkazu Chlamydia trachomatis z moči nebo stěrem z děložního čípku. Toto testování někdy provádí gynekolog, jistější je však vyšetřen ... číst celý článek »
Předchozí
...
5
...
Další